1. krok

Začneme pekne od nuly. Prvá vec, bez ktorej sa nezaobídeš je peňaženka. Na nej budeš mať uloženú svoju digitálnu menu. Z nej budeš môcť následne platiť, ale aj prijímať kryptomenu. Peňaženiek je obrovské množstvo. Mojou obľúbenou je však Coinbase. Má jednoduché, príjemné rozhranie, bezpečnosť na vysokej úrovni a poplatky za prevod sú jedny z najnižších. Navyše ak sa zaregistruješ cez link pod textom, tak po zakúpení Bitcoinu za 100 eur dostaneš ako darček ďalšie Bitcoiny v hodnote 8,50 eur.

Vo videu nižšie je znázornený postup registrácie

Pri prihlasovaní nielen do peňaženky bude nutné nainštalovať aj aplikáciu Google 2-Step Verification do tvojho smartfónu (existuje ale aj možnosť overenia kódom, ktorý ti zašlú prostredníctvom SMS). Nastavenie aplikácie je pod textom.

Ak už máš vytvorené konto a si prihlásený, treba kúpiť nejaké tie Bitcoiny, ktoré v ďalšom kroku investujeme. Nákup je jednoduchý: v ponuke Buy/Sell zadaj sumu v Eurách (pre začiatok úplne stačí suma do 100 eur) a klikni na modré tlačidlo nižšie. Na pravej strane sa objaví daľšie tlačidlo, ktoré ťa presmeruje na potvrdenie SMS kódom z tvojej banky.

Prvý krok sme úspešne zvládli a môžeme ísť na zhodnotenie vloženej sumy.

Spoj sa s nami na Facebooku a buď informovaný o novinkách z oblasti kryptomien a investovania.